Archiwa kategorii: moda

Kupuj rozsądnie wyroby skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do swoich wymogów zarówno ciuchy, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać asortyment niedobrej jakości?
Głównie pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg prawdomówności kupców bywa rozmaity, a w razie sporych sieci z ciuchami większość pracowników zapewne nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć naszą czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się zwieść – ekologiczna skóra ma swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 złotych polskich jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka czy też zbyt regularna jeśli chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty także mogą sugerować, że zatuszowano użycie składników syntetycznych.
Brak odkrytych kantów lub także widocznych spodów skóry, również sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy szalenie szybko się rozlatują. Prawdziwa skóra musi mieć specyficzny zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu poprzez net zwracajmy uwagę na opis produktu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtedy, gdy towar ma jedynie jej niewielkie ilości.
Towar zrobiony z ekologicznej skóry powinien przetrwać latami, toteż warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent plecaków

Stylizacja wyrafinowana: klasyka z błyskiem.

Biała bluzka i czarna spódnica to komplet kojarzony raczej tradycyjnie, ale nie musi tak pozostać. Stylizacja elegancka w duchu uczniowskiego stroju nabiera dorosłego charakteru dzięki kunsztownym tkaninom i dodatkom.
W tym komplecie biała bluzka ma klasyczny, dopasowany wzór dodatkowo jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są typowo wygięte, lecz nieskomplikowane oraz postawione, co natychmiast dodaje koszuli szyku. Stylizacja kunsztowna została podkręcona skórzaną, ołówkową spódnicą, która zastępuje klasyczny fason z tkaniny. Takowa tkanina nadaje jej trochę awangardowego stylu i udowadnia, iż nosząca ją kobieta jest pewna swojej wartości.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez butów na szpilce. My doradzamy błyszczące, srebrne buciki o topowym, mocno wyciętym kroju i z asymetrycznym, szpiczastym czubkiem okrywającym stopę po skosie. Nieszablonowe buty nadają ton innym dodatkom. Szyję zdobi misterny naszyjnik na wisiorku, który ozdabia wiele połączonych ze sobą błyskotek. Połyskujące ozdoby widoczne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz zwrócą uwagę. Na przegub ręki proponujemy stonowany, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka znajdujące się przy kopercie. Puzderkowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją nosić w dłoni lub na pasku.
flower-power-297x246
Wszystkie elementy wyrafinowanej stylizacji razem z linkami do sklepów znajdują się w galerii – kliknięcie w nazwę konkretnej rzeczy przekierowuje na stronę towaru.
tekst dostepny na stronie e-modnisia.com.pl/pol_m_Torebki-180.html